Eksik Mazgal Canından Etti

Eksik Mazgal Canından Etti

Beşiktaş Kabataş Metro İstasyonu’nun havalandırma boşluğuna düşen 16 yaşındaki Mahsun Bilim olay yerinde hayatını kaybetti. Havalandırma boşluğunun mazgal olmayan bölümünden düşen gencin ailesi sinir krizi geçirdi.

Olay, saat 19.30 sıralarında Kabataş Metro İstasyonu havalandırma boşluğu üzerinde meydana geldi. Kabataş Ticaret Meslek Lisesi’nde okuyan 16 yaşındaki Mahsun Bilim, arkadaşlarıyla bir markete giderek kola ve çekirdek aldı. Metro istasyonunun havalandırmasının bulunduğu mazgallar üzerinde oturan Bilim ve arkadaşları, burada bir süre sohbet etti. Daha sonra arkadaşlarıyla eve gitmek üzere ayrılan Bilim iddiaya göre, aniden dengesini kaybederek üzeri eksik ve telle kapatılan mazgaldan düştü. Yaklaşık 10 metrelik boşluğa düşen liseli genç, ağır yaralandı. Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen Mahsun Bilim kurtarılamadı.

MAZGAL YOK, TEL ÖRGÜYLE KAPATILMIŞ

Gencin düştüğü mazgalın eksik olduğu ve üzerinin tel örgüyle kapatıldığı öne sürüldü. Olay yerine gelen baba Hayati ile anne Leyla Bilim sinir krizi geçirdi. Ölen oğlunu görmek isteyen Hayati Bilim ile polis arasında kısa süreli arbede çıktı. Savcı ve polisin olay yerindeki incelemelerinin ardından çocuğun cesedi otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Üzeri telle kapatılan mazgalların hırsızlar tarafından mı çalındığı; yoksa başka bir nedenden dolayı mı kaldırıldığı yapılacak araştırmanın ardından netlik kazanacak.

MAZGAL ALEL ACELE ONARILDI

16 yaşındaki Mahsun Bilim’in cenazesi Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından yakınları tarafından alındı. Cenazeye almaya gelen Mahsun Bilim’in dayısı Nadir Gündüz, “Burada ihmal var. Davacı olacağız” dedi. Bu arada istasyonunun havalandırma boşluğunun mazgalı alel acele onarıldı.

“BAŞKA CANLAR YANMASIN”

Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na getirilen Mahsun Bilim’in cenazesi burada yapılan otopsinin ardından yakınlarına teslim edildi. Mahsun Bilim’in ikindi namazına müteakip Tophane Kababaş Camii’nde cenaze namazının kılınacağı öğrenildi.

Mahsun Bilim’in dayısı Nadir Gündüz, “Yeğenim okul çıkışı arkadaşlarıyla gezintiye çıkmış. Nasıl olduysa havalandırma boşluğuna düşüyor. Yaklaşık 2 saat orada kalmış. Çıkardıklarında zaten vefat etmiş. Ben gece olay yerine gittim. Görevlilerin yeğenim düştüğü yeri onardıklarını gördüm. Çevredeki vatandaşlar daha önceden buranın açık olduğunu yetkililere defalarca bildirmiş. Sonuna kadar bu olayın takipçisi olacağız. Bir cana mal oldu. Davacıyız. Şikayetçi olacağız. Başka canlar yanmasın” dedi.