150 Rögar Kapağı Aynı Gün Çalındı

150 Rögar Kapağı Aynı Gün Çalındı

Batman kent merkezinde, 30 ayrı noktadaki 150 yağmur suyu ızgarası ve rögar kapağı kimliği belirsiz kişiler tarafından çalındı.
Geçen Cumartesi günü meydana gelen olayda, 30 ayrı yerdeki 150 yağmur suyu ızgaraları ilerögar kapakları çalındı. Belediye Başkanvekili Serhat Temel, hırsızlığın kendilerini zor durumdabıraktığını belirterek, olası kazalara karşı vatandaşları uyardı. Serhat Temel şöyle dedi:

“Bizi ciddi şekilde kaygılandıran, endişelendiren bir durum. Sonuçta insanlarımızın canı ve malıiçin ciddi bir tehdit oluşturuyor. Kanalizasyon kapakları yolun ortasında ve dolayısıyla seyirhalindeki araçlar açısından hayati bir tehlike. Yağmur suyu ızgaraları yayaların ve yine araçlarıngeçiş yolu üzerinde. Dolayısıyla kapaksız kalan bu delikler hayati tehlike oluşturuyor. Hemsürücülerimizin hem de insanlarımızın dikkatli olmaları önem taşıyor. En ufak bir dikkatsizlik arzuetmediğimiz kötü sonuçlar doğurabilir. Eskiden de benzer vakalar yaşanıyordu. Fark ettiğimizanda hemen yeni kapaklarla önlem alabiliyorduk. Fakat bu seferki daha büyük, biz çalınanlarınyerine yeni kapak ve ızgaraları yerleştirene kadar sürücülerimizden ve vatandaşlardan dikkatliolmalarını istiyoruz.”

’KAST EDİLEN İNSAN HAYATI’
Benzer vakaların artığını belirten Başkanvekili Temel, daha önce emniyete durumu bildirip önlemalmalarını istediklerini kaydederek şunları söyledi:”Fakat, son olayda da gördük ki maalesef gerekli önlemler alınmamış. Oradan çalınan sadecebirkaç demir parçası değil, kast edilen insan hayatı. Olay şehir merkezinde, 30 ayrı yerde veeşzamanlı gerçekleşmiş. Mobese, işyeri güvenlik kameraları var. Bütün caddeler izleniyor.Gerekli duyarlılık gösterilirse olay aydınlanır. Emniyet Müdürlüğü’nden beklentimiz de budur. Yine olayla ilgili bilgi sahibi olan, elinde fotoğraf, kamera kayıtları vatandaşlarımız, olay mahalline yakın işyeri sahibi esnaflarımızın güvenlik kayıtları varsa bunları Belediye Başkanlığına ulaştırmaları büyük önem taşıyor.”